TÜVTÜRK çalışma saatleri ve randevu işlemleri

TÜVTÜRK araç muayene istasyonları çalışma saatleri neler ? TÜVTÜRK cumartesi günleri hangi çalışma saatleri arasında hizmet veriyor? Sorularının cevaplarını araç muayene işlemi yaptıracaklar için derledik.

Türkiye’de periyodik araç muayene ve kontrol işlemleri için tek yetkili kurum olan Tüvtürk, 2005 yılında İstanbul’da kurulmuş bir genel muayene işletmesidir. Tüm ülke genelinde yüzlerce gezici ve sabit istasyonu ile periyodik araç muayene işlemi yapan kurum yılda ortalama 8 milyon araç muayenesi ve 3 milyona yakın egzoz gazı ölçüm işlemi yapmaktadır. Ayrıca ülke çapında toplamda 3500 kişiye istihdam sağlayan TÜVTÜRK kurulduğu 2005 yılından bu yana trafikte can güvenliği ve trafik güvenliği için tüm araç muayene işlemlerini titizlikle sürdürmektedir.

TÜVTÜRK, belirli bir ücret karşılığı binek araçlarda 2 yılda bir, ticari araçlarda ise yılda bir yapılan periyodik araç muayenesinin yanında, yola elverişlilik muayenesi, tadilat sonrası muayene, zorunlu muayene, egzoz gazı emisyon ölçümü tespit işlemlerini de yürütmektedir.

TÜVTÜRK ÇALIŞMA SAATLERİ

Türkiye genelinde bulunan tüm TÜVTÜRK muayene istasyonları, haftanın 6 günü 8:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sadece önceden randevu alınması şartı ile muayene ve kontrol işlemleri yapan istasyonlar pazar günleri ise hizmet vermemektedir. Araç muayenesi randuvusu almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir