Vergi Dairesi çalışma saatleri ve vergi işlemleri

Vergi Dairesi sabah kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor? Vergi daireleri cumartesi günü açık mı? 2019 vergi dairesi mesai saatleri nelerdir?

Vergi daireleri mükelleflere çeşitli vergiler ile ilgili bilgilendirme, belirleme ve tahsilat işlemleri sunan bir idari birimdir. Vergi mükelleflerinin yurt genelinde ki bağlı olacakları vergi daireleri Maliye Bakanlığı tarafından belirlenir ve vergi mükellefleri belirlenen bu vergi dairelerinden çalışma saatleri içinde her türlü hizmete erişebilirler.

Maliye Bakanlığı’nın vergi daireleri ile ilgili yaptığı son düzenlemeye göre illerde bulunan vergi daireleri birleştirilerek tek bir çatı altında toplanması, belirlenen bu vergi idaresi müdürlüğünün tek noktadan tüm mükelleflere hizmet vermesi kararlaştırılmıştır. Şimdilik sadece pilot bölge olarak belilrlenen Eskişehir’de uygulanan yeni sistem, önümüzdeki yıllarda geliştirilerek tüm ülke genelinde uygulanmaya başlanacaktır.

VERGİ DAİRESİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Vergi daireleri hafta içi her gün 8:30-12:30 / 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Vergi dairesi mesai saatleri hafta içi ile sınırlı olup cumartesi ve pazar günleri hizmet verilmemektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir