Vakıfbank açılış kapanış ve çalışma saatleri

Vakıfbank 2019 çalışma saatleri ve açılış kapanış saatleri nedir? Bankalar cumartesi günleri açık mı? Vakıfbank öğle molası kaç saat? gibi soruların cevaplarını merak edenler için derledik.

Türkiye Vakıflar Bankası kısa adı ile Vakıfbank, 11 Ocak 1954 yılında Ankara’da kurulmuş bir bankadır. Türkiye genelinde yüzlerce şubesi ve binlerce ATM’si bulunan Vakıfbank, ülkemizin en çok ticari işlem yapılan bankalarından bir tanesidir. Kurumsal, ticari, KOBİ ve bireysel bankacılık alanlarında uzman hizmet veren Vakıfbank, tüm finansal işlemlerde uzmanlaşmış kadrosu ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca kurulduğu günden bu yana sürekli büyüyen ve gelişen bir banka olma özelliğini taşıyan Vakıfbank, Türkiye Bankalar Birliği’nin 2014 yılı raporuna göre Türkiye’nin aktif büyüklük açısından en büyük 7. bankasıdır. Diğer bankalar ile benzerlik gösteren Vakıfbank çalışma saatleri ise ülke genelinde bulunan tüm şubelerde standart olarak uygulanmaktadır.

VAKIFBANK MESAİ SAATLERİ

Sabah saat 9:00’da çalışmaya başlayan Vakıfbank şubeleri, saat 12:30’da öğle molası vermektedir. Bir saatlik öğle molasının ardından 13:30’da tekrar mesaiye başlayan şubeler saat 17:00’da ise kapanmaktadır. Ülke genelinde bulunan tüm şubeler cumartesi ve pazar günleri ise hizmet vermemektedir. Ayrıca Vakıfbank şubeleri tüm resmi ve dini bayram tatillerinde de kapalıdır.