Migros açılış, kapanış ve çalışma saatleri

Migros kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Migros çalışma saatleri nelerdir? Migros kaça kadar açık? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Migros 1954 yılında İstanbul’da kurulmuş, ülkemizin ilk mağaza zincirlerinden biridir. İlk olarak İsviçre’de ”Ucuzluğun Kralı” adıyla bilinen Migros teşkilatına benzer bir yapılanma kurulması fikri ile yola çıkıldı ve günümüzün en büyük market zincirlerinden biri olan Migros’un temelleri atılmış oldu.

Kurulduğu günden bu yana perakende ve toptan sektöründe müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan Migros, uygun fiyat ve kaliteli ürün anlayışı ile her geçen gün daha da büyüyerek perakende satış devi haline geldi. Günümüzde onlarca şehirde yüzlerce şubesi ile satış yapan Migros, geniş kullanım alanlarına sahip olan mağazalarında, gıda ve ihtiyaç maddelerinin yanı sıra, kozmetik, kırtasiye, züccaciye, elektronik, kitap ve tekstil gibi daha bir çok kategorileriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Türkiye’nin bir çok ilinde ve ilçesinde hizmet veren mağazaların yanı sıra, Migros Sanal Market uygulaması ile müşterilerinin ihtiyaçlarını ayağına kadar ulaştıran Migros, bu konuda da Türkiye’nin öncü kuruluşlarından bir tanesidir.

Migros çalışma saatleri

Yurt genelinde hizmet veren tüm Migros mağazaları haftanın yedi günü, 9:00 – 22:00 saatleri arasında açıktır. Resmi bayram tatillerinde de çalışma saatleri içerisinde açık olan Migros mağazaları, dini bayramlarda ise bayramın 1. günü öğle saatlerinde açılmaktadır.