İŞKUR cumartesi günleri açık mı? İŞKUR çalışma saatleri

İşkur 2019 yılında hangi mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. İşkur çalışma saatleri içinde hangi işlemler yapılabilir? İşkur cumartesi günleri açık mı? sorularının cevaplarını ziyaretçilerimiz için derledik.

İŞKUR Türkiye’de istihdamın korunması ve iş ihtiyacı olanlara istihdam sağlanması amacı ile 5 Temmuz 2003 yılında kurulmuş bir kuruluştur. İş ihtiyacı olanlara iş istihdamı, işverenlere ise oersonel istihdamı kuran İŞKUR, işveren ve işçiyi buluşturmanın yanında işveren ve işçinin haklarını da gözeterek uygun istihdam koşullarını sağlar ve uygulanmasını denetler.

İŞKUR iş ve işçi istihdamının yanında, açtığı eğitim kursları, girişimcilik eğitimi, kamu personeli istihdamı, engelli istihdamı ve mesleki eğitim kursları ile milyonlarca kişiye iş imkanı sağlayan ülkenin en güvenilir iş bulma ve girişimci destek kurumudur. Sadece iş ve işçi istihdamı ile sınırlı kalmayıp, kendi işini kurmak isteyenlere de eğitimler veren ve eğitimlerin sonunda belgeyi almaya hakka kazananlara teşvik desteği de yapan kurum, kendi işini kurmak isteyenlerin de en önemli destekçilerinden bir tanesidir.

İŞKUR çalışma saatleri

İş ve personel başvurusu yapmak için İŞKUR mesai saatleri içinde kuruma başvurmak ve istenilen evrakları eksiksiz teslim etmek gerekmektedir. Tüm ülke genelinde İŞKUR hizmet binaları, 8:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Açılış ve kapanış saatleri arasında kesintisiz hizmet veren İŞKUR resmi ve dini bayramlarda ise hizmet vermemektedir.

İŞKUR cumartesi günleri açık mı?

Haftanın beş günü 8:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet veren İŞKUR, cumartesi ve pazar günleri hizmet vermemektedir.