İş Bankası çalışma saatleri

İş Bankası hangi çalışma saatleri arasında açık? İş bankası cumartesi günleri açık mı? İş Bankası internet bankacılığı nasıl kullanılır? İş Bankası telefon numarası kaçtır? sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

İş Bankası, 26 Ağustos 1924 yılında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, Türkiye’nin en büyük ve önde gelen özel bankalarından bir tanesidir. Halkın geneline hizmet amacı ile kurulan banka, aynı zamanda Cumhuriyet tarihimizin ilk ulusal bankası olma özelliğini de taşımaktadır.
Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kuruldu. Yeni kurulan İş Bankası’nın ilk Genel Müdürü Celal Bayar olmuştur. Celal Bayarın Genel Müdürlüğü ile hizmete başlayan banka ilk olarak 2 adet şube ve 37 personel ile hizmete başlamıştır. Kuruluş sermayesi tam olarak 1 milyon TL’ydi. Bu sermayenin 250 bin TL’si ise bizzat bankayı kuran Mustafa Kemal Atatürk tarafından karşılanmıştır.

Kurulduğu günden bu yana  sürekli büyüyen ve kendini geliştiren İş Bankası, Türkiye’nin 81 ilinde binlerce şubesi olan bir bankacılık devi haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve yenilikleri de yakından takip eden banka Türkiye genelinde bulunan şubelerine ATM’leri de ekleyerek müşterilerine kesintisiz ve anında hizmet sunmaya başlamıştır. İnternetin yaygınlaşması ve insanların interneti yaygın olarak kullanmaya başlamasının ardından ise İş Bankası internet bankacılığı sistemi devreye girmiş ve neredeyse tüm bankacılık işleri cebimizde yerini almıştır.

İş Bankası çalışma saatleri

Türkiye genelinde hizmet veren tüm İş Bankası şubeleri hafta içi her gün 9:00-12:30 / 13:30-17:00 saatleri arasında açıktır. Şubeler cumartesi, pazar ve resmi tatil günlerinde ise hizmet vermemektedir. İş Bankası telefonu numarası: 0850 724 07 24