Antalya’da Fırtına Uyarısı, Bazı İlçelerde Okullar Tatil Edildi

Antalya’da şiddetli yağış fırtına uyarısı nedeni ile bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Bölgede esen rüzgarlar saatte 100 kilometre hıza ulaşacak.

Geçtiğimiz haftalarda şiddetli yağış ve hortum felaketi yaşayan Antalya’da bugün ve yarın için fırtına olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan hortum felaketinde 3 kişi yaşamını yitirmiş, bir kişi kaybolmuş ve bir çok kişi yaralanmıştı. Üst üste iki hafta yaşanan afetlerde yüzlerce sera hasara uğramış, meyve ve sebze bahçeleri zarar görmüştü. Fırtınanın şiddeti ile şehir merkezinde de ağaçlar devrilmiş, bazı evlerde maddi hasarlar meydana gelmişti.

Bugün ve yarın yaşanması beklenen şiddetli yağış ve fırtına nedeni ile Antalya’nın Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde okullar tatil edildi. Şiddetli yağış olacağı ve rüzgarın saatte 100 km hıza ulaşacağını belirten yetkililer, insanların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları gerektiğini bildirdi. Ayrıca oluşabilecek hortum felaketine karşı da vatandaşların önlemlerini alması gerektiğini belirten yetkililer olası afet durumunda hemen müdahale etmek üzere bölgede hazır vaziyette bulunuyor.

Okullar 6 Şubat 2019 Çarşamba günü tatil

Beklenen şiddetli yağış, fırtına ve hortum riskine karşı Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde faaliyet gösteren tüm ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Şiddetli yağış ve fırtına riskinin 7 Şubat Perşembe günü sabah saatlerinde geçmesi bekleniyor. Fırtına riskinin geçmesi durumunda 7 Şubat’ta eğitim öğretime devam edileceği bildirildi.