Akbank mesai saatleri

Akbank hangi mesai saatleri içinde hizmet veriyor? 2019 yılı Akbank çalışma saatleri haftanın hangi günleri için geçerli? Akbank şubeleri cumartesi günleri açık mı? sorularının cevaplarını takipçilerimiz için derledik.

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından biri olan Akbank, 1948 yılında aralarında Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından, bölgede ki pamuk üreticilerine finansman sağlamak için kurulmuştur. Genel merkezi İstanbul’da bulunan ve yurt içinde yüzlerce şube ve binlerce ATM ile hizmet sunan Akbank, kuruluşundan bu güne kadar istikrarlı büyüme göstermiş ve günümüzde yıllık 90 milyar doların üzerinde bir işlem hacmine ulaşmıştır.

İlk İstanbul şubesini kurulduktan iki yıl sonra, yani 1950 yılında Sirkeci’de açan Akbank, daha sonra genel müdürlüğünü İstanbul’a taşımış ve hızla yeni şubeler açarak büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır. Türkiye’nin 81 ilinde ve illerin bir çok bölgesinde bulunan şubeleri ile para, kredi, finans, döviz ve para gönderme-alma işlemleri yapma imkanı sunan banka, gelişmiş otomasyon sistemi ile de müşterilerine günün her saatinde kesintisiz hizmet sunmaktadır. Bir çok işlemin internet bankacılığı veya ATM ile yapılabilmesinin yanında, şubelerden işlem yapmak isteyenler için ise tüm ülke genelinde şube çalışma saatleri belirlenmiştir.

AKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Akbank şube çalışma saatleri tüm Türkiye genelinde geçerli olmak üzere saat 9:00-12:30 ve 13:30-17:00 olarak belirlenmiştir. Şubelerin öğle arası yemek molası bir saat sürmekte ve tüm şubeler cumartesi ve pazar günleri hizmet vermemektedir. Bunların yanı sıra resmi ve dini bayram tatilleri süresince tüm Akbank şubeleri diğer banka şubelerinde olduğu gibi kapalı olmaktadır.