8 Ocak Salı Gününden İtibaren Bir Çok İlde Okullar Tatil Edildi

8 Ocak salı gününden itibaren bir çok ilde okullara kar tatili geldi. Yoğun kar yağışı nedeni ile okulların tatil edildiği iller şöyle;

Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte bir çok il ve ilçede okulların tatil edildiği duyuruldu. Valiliklerden yapılan açıklamaya göre ülke genelinde bir çok ilde eğitime ara verildi. Kar tatili yapılan bazı iller şöyle;

Kayseri kar tatili; Kayseri’de sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı nedeni ile Melikgazi, Talas, İncesu ve Hacılar ilçelerinde ilk ve orta öğretim okulları tatil edildi.

Denizli’de tatil olan olan ilçeler; Denizli’de gece başlayan ve devam eden kar yağışı sonrası kar kalınlığı şehir merkezinde 5cm’yi geçti. Bunun üzerine Çameli, Çardak, Tavas, Akdere, Belenardıç, Gözler, Güzelpınar ve Uzunpınar ilçelerinde eğitim öğretime ara verildi.

Konya’da kar tatili; Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeni ile Konya’nın bir çok ilçesinde okullar tatil edildi. Okulların tatil edildiği ilçeler Meram, Karatay, Selçuklu, Hüyük, Ahırlı, Yalıhüyük, Beyşehir, Bozkır, Derebucak ve Seydişehir ilçeleri olarak duyuruldu.

Adana tatil olan ilçeler; Adana Feke İlçe Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Feke ilçesinde bulunan ilk ve orta öğretim okullarının yoğun kar yağışı nedeni ile tatil edildiği duyuruldu.

Burdur’da kar tatili; Burdur’da yaşanan olumsuz hava şartları ve buzlanma nedeni ile Ağlasun, Çavdır, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Kırıkkale kar tatili; Kırıkkale genelinde yaşanan şiddetli kar yağışı sebebi ile kent genelinde ki tüm okullar tatil edildi. Okulların yanında özel eğitim merkezleri, rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezlerinin de tatil edildiği duyuruldu.

Erzincan kar tatili; İl genelinde etkili olan kar yağışı sebebi ile şehir merkezi ve ilçelerde eğitime kısa süreli ara verildi.