Ziraat Bankası açılış-kapanış ve çalışma saatleri

Ziraat Bankası 2019 yılında hangi saatler arasında hizmet veriyor? Ziraat bankası çalışma ve açılış kapanış saatleri ile ilgili tüm bilgileri ziyaretçilerimiz için derledik.

Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası, 15 Ağustos 1888 yılında Osmanlı’nın ilk modern finans kuruluşu olarak kurulmuştur. Kuruluş amacı maddi anlamda zorluk çeken çiftçi ve esnaflara yardım etmek ve devlet himayesi altında kredi sağlamaktır. Kuruluşundan bu yana çiftçi ve esnafların yanı sıra işletme sahiplerine ve girişimcilere de oldukça büyük katkılar sağlayan Ziraat Bankası, günümüzde de en çok tercih edilen devlet bankalarının başında gelmektedir.

1923 yılında Cumhuriyetin ilan edilmesi ile yurt genelinde toplam sayısı 110 olan Ziraat Bankası şubeleri 300’e çıkarılmış ve ülkenin büyük bir bölümüne destek ve kredi sağlamaya başlamıştır. Çiftçiye ve esnafa güven veren banka politikası ve çalışma prensibi ile Ziraat Bankası günümüzde şube sayısını ülke genelinde 700’ün üzerine çıkarmayı başarmıştır. Ayrıca tüm vatandaşların, şubelerin yanı sıra geniş ATM ağı ile kesintisiz hizmetten faydalanmasını da sağlamaktadır.

ZİRAAT BANKASI ÇALIŞMA SAATLERİ

Ziraat Bankası diğer bankalar gibi haftanın 5 günü 8:30-12:30 / 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi pazar ve tüm dini ve resmi bayramlarda ise tatil süresinde hizmet vermemektedir. Ancak para çekme, para yatırma, para gönderme, fatura ödeme gibi daha bir çok hizmet ATM’ler ve mobil uygulama sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir