Halkbank açılış kapanış ve çalışma saatleri

Halkbank 2019 yılında hangi çalışma saatleri arasında hizmet verecek? Halkbank bayramda ve arefe günleri açık mı? Mesai saatleri içinde hangi işlemler yapılabilir?

1933 yılında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisi ile çıkartılan 2284 sayılı “Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu” ile resmen kurulan ve faaliyetine 1938 yılında başlayan Halkbank, o günden günümüze esnaf ve girişimcilerin en büyük destekçisi olmuştur. 1933 yılında çıkartılan kanun ile ihtiyacı olanlara Halk Sandıkları aracılığı ile kredi sağlayan Halkbank, 1950 yılında yapılan düzenleme ile tüm illerde şube açma yetkisine sahip olmuş ve tüm hizmetlerini yurt genelinde açılan şubeleri aracılığı ile yürütmeye başlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana esnafların, girişimcilerin ve halkın en büyük destekçilerinden biri olan Halkbank, en çok tercih edilen devlet bankalarından biri haline gelmeyi başarmıştır. 1950 yılından sonra yeni şubeler açarak işlem hacmini oldukça arttıran Halkbank günümüzde oldukça büyük projelere finansman sağlamakta ve kredi temin etmektedir. Çok tercih edilmesinin ana sebepleri ise uygun işlem oranları ve kolay erişilebilir olmasıdır. Yurt genelinde yüzlerce şubesi olan Halkbank, şubelerinin yanı sıra elektronik bankacılık işlemleri ile de kesintisiz hizmet vermektedir.

HALKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Ülke genelinde bulunan tüm Halkbank şubelerinin mesai saatleri hafta içi 9:00-12:30 / 13:30-17:00 olarak belirlenmiştir ve bu çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. Halkbank şubeleri cumartesi ve pazar günleri hizmet vermemektedir. Ayrıca resmi ve dini bayramlar ve resmi tatillerde de Halkbank şubeleri çalışmamaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir